Pułapka na mysz

zgadywanie liczby

 

Na ostatnich zajęciach zrealizowaliśmy projekt "Kot zastawia pułapkę na mysz". Zadanie uczniów polegało na tym, aby napisać program sterujący automatycznie kotem i myszą. W tym celu wykorzystano m.in. instrukcje warunkowe (jeżeli i jeżeli ... w przeciwnym razie), pojęcie zmiennej oraz ciekawą funkcję jaką jest losowość (zobacz prace).

 

Wyścigi lekkoatletyczne

zgadywanie liczby

 

Na przedostatnich zajęciach zrealizowaliśmy moduł "Zawody lekkoatletyczne duszków". Jego celem było opracowanie prostej gry, w której występują procesy wykonywane równoległe (ściganie się dwóch duszków). Program będący symulacją takiego wyścigu nie sprawił uczniom kłopotów, a efekty można obejrzeć - tutaj.

 

Finał II Edycji "Mistrzów Kodowania"

Festiwal Mistrzów Kodowania 2015

 

Nadszedł upragniony Dzień Dziecka 1 czerwca 2015 r.! Troje naszych „Mistrzów Kodowania”: Zuzanna Ławniczak, Franciszek Pawłowski i Kacper Bogdan wraz z opiekunem p. Tomaszem Fellenbergiem pojechało do Warszawy na finał II edycji „Mistrzów Kodowania”, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. W spotkaniu wzięło udział ponad 1300 osób z ponad 280 szkół, aby wspólnie podsumować pracę w ramach projektu, realizowanego w kończącym się powoli, roku szkolnym 2014/2015.

Zgadywanie liczby

zgadywanie liczby

 

Na kolejnej lekcji zajęcia poświęcone były zaprojektowaniu gry polegającej na zgadywaniu liczby, którą wylosował komputer. W skrypcie pojawiły się nowe polecenia np. pętla powtarzaj, aż... oraz komunikaty i reakcje na nie - zobacz grę.